Aktualności

Karolina Cichy-Szromnik

Od 2012 r. pedagog tańca współczesnego i klasy Ogniska Baletowego w Szczecinie.

Związana z Operą na Zamku od 2011 r. Absolwentka Wydziału Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyplomowany instruktor tańca współczesnego. W 2000 r. ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu, w klasie Bożeny Sękali. W 1996 r. zagrała główną rolę w Teatrze Telewizji „Dziennik uczuć” Ewy Sałużanki. Była solistką Opery Krakowskiej, gdzie pracowała do 2011 roku.

Najważniejsze role: Kopciuszek w Kopciuszku (G.Madia), Królewna w Historii żołnierza (E.Bogdanovich), Śnieżka w Królewnie Śnieżce (A. Towamicka), Piotruś w Piotrusiu i wilku (M. Różycki), Kobieta Czarna/Kobieta Biała/solo Hota Aragońska w Spojrzeniach (N. Diatchenko), Przyjaciółka w Córce źle strzeżonej (H.Konwiński). W Operze na Zamku zatańczyła m.in. Wróżkę w Kopciuszku (W. Litwinow), Duet Wschodni w Dziadku do orzechów (N. Fedorowa), Ogień w Magii Czarów (F.Huyer), Micaelę w Carmen (R.Szczedrin/chor. J. Tyski), Leośkę w Dziejach grzechu (K. Urbański) oraz Czerwoną Królową w Alicji w Krainie Czarów (J. Tyski).

W 2013 r. w plebiscycie „Po pięciu latach”, otrzymała od dziennikarzy i publiczności, nominację do nagrody dla najlepszej tancerki Opery Krakowskiej.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 2001 r. Była nauczycielem tańca klasycznego w Krakowskiej Akademii Tańca, trenerem pomocniczym w Polsko-Lwowskim Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” i trenerem pomocniczym i choreografem w KS „Korona” w Krakowie, instruktorem tańca w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego w Studio Baletowym w Operze Krakowskiej. Obecnie w Szczecinie jest także nauczycielem tańca w Zespole Pieśni i Tańca Szczecinianie.