Aktualności

Joanna Łowicz

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie im R. Turczynowicza oraz Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk Przyrodniczych w Instytucie Kultury Fizycznej na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność nauczycielska.

W latach 1993-1997 artystka baletu w Teatrze Narodowym w Warszawie; 2003-2009 tancerz koryfej w Operze na Zamku w Szczecinie. Od 2011 r. nauczyciel tańca w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie oraz nauczyciel w Ognisku Baletowym, 2012-2013 choreograf gimnastyki artystycznej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu „Kusy”.

Prowadziła zajęcia baletowe w Studio Taneczno-Musicalowym działającym przy Operze na Zamku 2006-2007, 2009-2010.

Występowała w spektaklach w Teatrze Narodowym w Warszawie: „Jezioro łabędzie”, „Giselle”, „Dziadek do orzechów”, „Śpiąca królewna”, „Córka źle strzeżona”, „Grek Zorba”, „Święto wiosny”,„Symfonia Tysiąclecia”, „Traviata”, „Nędza uszczęśliwiona”.

Jako koryfej w Operze na Zamku występowała w spektaklach: „Dziadek do orzechów”, „Kopciuszek”, „Księżniczka czardasza”, „Carmen”, „Straszny dwór”, „Halka”, „Hrabina”, „Clivia”, „Dziecko i czary”, „Uczeń czarnoksiężnika”.